Kiná po celom svete sledovali predstavenie nového albumu Chili Peppers

Kiná po celom svete včera večer o 21.00 sledovali predstavenie nového albumu Red Hot Chili Peppers I’m With You. Obľúbená kapela predstavila novinku vo vybraných kinách, kde bol v HD obrazovej kvalite a priestorvom zvuku pomocou satelitu prenášaný ich jediný koncert v Kolíne nad Rýnom, kde album prvýkrát zaznel v kompletnej podobe. V Českej republike túto možnosť využilo skoro 20 kín, 5 kín na Slovensku, v ktorých rovnako ako v 900 kinách štyroch kontinentov zazneli nové piesne Red Hot Chili Peppers.

Prenos začal čiernobielymi zábermi príjazdu kapely do miesta konania koncertu a rozhovoru s členmi kapely. Tesne pred začiatkom koncertu réžia ponúkla rozhovor s fanúšikmi, ukážku z nového videoklipu The Adventures Of Rain Dance Maggie a potom už začal samotné vystúpenie v kolínskom klube. Kapela predstavila nové piesne ako napr: Monarchy Of Roses, Brendan’s Death Song, Look Around, Did I Let You Know či Happiness Loves Company. Basgitarista Flea pútal pozornosť  zafarbenými vlasmi a typickým tancom. S istotou sa na javisku pohyboval nový gitarista Josh Klinghoffer, ktorý v rozhovore pred koncertom pôsobil nesmelo.

“Inšpiruje nás hudba zo všetkých období. Nechceli sme, aby tento album znel inak ako minulé albumy a inak ako naša kapela” uviedol k novinke Chad Smith.

V jeden večer album v premiérovom živom vystúpení sledovali fanúšikovia v kinách Spojených štátov, Kanady, Európy i Južnej Ameriky, s malým posunol bol koncert prenášaný tiež do Austrálie, Južnej Afriky, alebo na Nový Zéland.

Zdroj: http://magazin.ceskenoviny.cz/zpravy/kino-aero-sledovalo-predstaveni-noveho-alba-red-hot-chili-peppers/681234

in: Kategória článku: Album I’m With You (2011), Všetky novinky · tagged:


5 comments on “Kiná po celom svete sledovali predstavenie nového albumu Chili Peppers

 1. Freaky

  Doufám, že ten, kdo psal recenzi na nový album (viz. článek níže) se na kocert díval, i když o tom dost pochybuji…jestliže ale jo a má ten člověk soudnost, musel se po shlédnutí koncertu dost zapotit…vůbec se divím, že se takovej nesmysl, co napsal, zveřejnil…ten člověk nemá o Redhotech a jejich tvorbě a životě ani páru…koncert byl úžasnej…Anthonyho zpěv byl famózní, velice se zlepšil…celkově dobře vypadal…Josh si myslím, že je velice kvalitní nový člen a do skupiny skvěle zapadá…na koncertě to všem 4 krásně ladilo…Redhoti jsou zpět, energičtí a hudebně vyspělejší, než kdy předtím…všechny nové písně zněli skvěle, každá má něco do sebe, každá je povedená…je to opět něco nového, něco, co určitě nezklame…nové písně vyjadřují tak trochu zase nový směr a mně se ten směr opravdu líbí.

 2. alexander

  Absolútne s tebou súhlasím… Už nemám viac čo dodať. Skôr ľutujem niektorých obmedzených fanúšikov 🙂

 3. prasezlesa

  Akorát by si Josh mohl zesílit kytaru nebo do toho trochu víc řezat ..

 4. hondaaccord

  @alexander..vies chlapce,kazdy ma pravo na svoj nazor a nie kazdemu sa novy album musi automaticky pacit iba preto,lebo ho vydali rhchp…a teraz k vcerajsku,neviem,ktore skladby budu hrat nazivo pocas tour,ale live verzie zneli ovela lepsia ako albumove

  • alexander

   Chlapče ako chlapče :)… Nerozumieš, nereaguj, respektíve najprv požiadaj o vysvetlenie. Netvrdím, že každý nemôže mať svoj názor. Nezhadzujem a vždy som rešpektoval názory iných! Chcel som tým povedať, že niektorí ľudia vidia veci zbytočne čierne a majú problém sa cez ne preniesť. A mne jednoducho príde takéto myslenie cudzie. Ľudia sa tak ochudobňujú o krásne veci.

Pridaj komentár