Pridané:
23. august 2011

Mediálne vonku: Red Hot Chili Peppers zverejnili nový album I’m With You

Americká skupina Red Hot Chili Peppers (RHCP) v pondelok zverejnila svoj desiaty štúdiový album I’m With You. Nahrávka sa dá zadarmo vypočuť na ich oficiálnej webovej stránke redhotchilipeppers.com. Album obsahujúci dovedna 14 skladieb sa bude dať v niektorých krajinách (Holandsko, Írsko, Austrália, Nemecko) kúpiť už v piatok 26. augusta. Na ďalšie trhy sa dostane v pondelok 29. augusta, v USA sa začne predávať v utorok 30. augusta a v Japonsku 31. augusta.

Zoskupenie z Los Angeles ho nahrávalo v zostave: Anthony Kiedis (spev), Chad Smith (bicie nástroje), Josh Klinghoffer (gitara) a Michael “Flea” Balzary (basgitara). Jedinou zmenou oproti predchádzajúcim trom nahrávkam je post gitaristu. Kým na albumoch Californication (1999), By the Way (2002) a Stadium Arcadium (2006) bolo počuť gitaru Johna Fruscianteho, na novinke sa už podieľal nový gitarista – bývalý člen Warpaint Josh Klinghoffer.

Hosťujúcimi hudobníkmi na I’m With You sú Greg Kurstin (piano, klávesy), Money Mark (organ), Mauro Refosco (perkusie), Lenny Castro (perkusie) a Michael Bulger (trúbka). Mix mal na starosti Greg Fidelman, mastering Vladimir Meller a produkciu renomovaný Rick Rubin, ktorý s RHCP spolupracuje už 20 rokov. Prvým singlom z nahrávky je skladba The Adventures of Rain Dance Maggie, ktorá vyšla 18. júla. Videoklip režiséra Marca Klasfelda mal premiéru 17. augusta. Štyria členovia skupiny v jeho videu koncertujú na streche vo Venice Beach, pričom sa na ich vystúpenie z 30. júla prizerajú stovky fanúšikov.

Očakávanú nahrávku kapela už predstavuje na svetovom turné, ktoré odštartovali 9. augusta v Hongkongu. Od 7. októbra do 17. decembra budú Red Hot Chili Peppers koncertovať v Európe. V stredu 7. decembra večer sa predstavia vo vypredanej viedenskej Stadthalle. Red Hot Chili Peppers budú svoju desiatu štúdiovku promovať aj 30. augusta premietaním ich vystúpenia z nemeckého Kolína nad Rýnom v kinách po celom svete. Na Slovensku si tento koncert v priamom prenose budú môcť užiť ľudia v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Ružomberku a Žiline. V rámci propagácie novinky i turné po Európe navyše RHCP vystúpia 2. septembra zadarmo v Londýne.

Red Hot Chili Peppers sa na hudobnej scéne pohybujú od roku 1983, preraziť sa im podarilo v roku 1991 albumom Blood Sugar Sex Magik. Medzi ich najväčšie hity patria skladby Under the Bridge, Scar Tissue, Californication, Aeroplane, Give It Away či Can’t Stop. Skupina predala na celom svete už viac ako 65 miliónov nahrávok, získala šesť cien Grammy a päť MTV Video Music Awards.

Zdroj: http://www.webnoviny.sk/kultura/red-hot-chili-peppers-zverejnili-novy-a/395396-clanok.html

Milan Ševečka
Pamätám sa na rok 1999, keď som v tv uvidel klip Scar Tissue, ale pravé fanúšikovstvo vzniklo neskôr, keď som mal tú príležitosť vidieť koncert Live at Slane Castle v roku jeho vydania 2003. Odvtedy som začal počúvať všetky albumy kapely a keď album Stadium Arcadium uzrel svetlo sveta v roku 2006, tak som si povedal založím webovú stránku o kapele Red Hot Chili Peppers. Najskôr to bola jednoduchá webová stránka, ale postupom času stránka sa zlepšovala a od roku 2008 sa jej začalo dariť. Odvtedy sa snažím spolu s ďalšími členmi administrátorského tímu prinášať aktuálne informácie o kapele Red Hot Chili Peppers a jej členoch.


Článok bol prečítaný 84 krát.23. august 2011

1 Comment

One Comment

  1. Peter says:

    kto pisal ten clanok? lebo kolaboracia s Warpaint neznamena, ze Josh je jej byvalym clenom ;)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *