Bubeník Chad Smith o uvedení RHCP do Rokenrolovej siene slávy

Chad Smith hovorí o vstupe RHCP do siene slávy v roku 2012

Chad Smith hovorí o vstupe RHCP do siene slávy v roku 2012

Chad Smith v nedávnom rozhovore s Gary Graffom hovoril o uvedení Red hot Chili Peppers do Rokenrolovej siene slávy, udalosť, ktorá sa uskutoční 14. apríla v Clevelande, v štáte Ohio.

Publikované 29. marca 2012

“Som skutočne skromný. Hral som vo všetkých tých kluboch v Detroite po dobu ôsmych rokov. Chápete? Ani v najdivokejšom sne… Ak by ste prišli za mnou a povedali: “Hey, budeš sa sťahovať do Kalifornie, pripojíš sa k Chili Peppers a predáte milióny albumov, budeš cestovať po celom svete a potom o 25 rokov neskôr budeš v Rokenrolovej siene slávy. No a povedal by som na to: No tak to je sila!”

“Ale sme tu! Toľko vecí sa stalo mimo mňa, Príliš veľa toho nechápem.”

V skupine sa takmer veľký prielom nestal. 26. ročný Hillel Slovak zomrel na predávkovanie heroínom v roku 1988. Smutný Irons opustil kapelu, ale Kiedis a Flea ako bojovníci vzali Smitha a Fruscianteho, ktorý mal vtedy 18 rokov, ako náhradníkov za Ironsa a Slovaka.

“Na niečo si spomínam. Super, majú nahrávaciu zmluvu. Výborne! Rád by som bol v kapele, ktorá má nahrávaciu zmluvu” spomína Smith. “Takže sme začali hrať, stal som sa hudobníkom. Bol som rád. Človeče, to je bomba! Títo chalani sú skvelí! Sme len to čo robíme, My len hráme, to je to čo robíme dodnes.”

Zmena sa oplatila. S albumom Mother’s Milk’ (1989) – s prvým albumom v novej zostave, kapela získala platinové ocenenie za predaných 2,6 milióna kópií po celom svete. Úspech nebol tiež bez drámy a to kvôli zdravotným problémom, drogám a predovštkým odchodom Johna Fruscianteho, ktorý opustil kapelu dva krát, naposledy v roku 2009.

Oznámenie o uvedení do Rokenrolovej siene slávy prišlo v čase, keď kapela pracovala na albume I’m with You. 32 ročný Klinghoffer bude najmladším v Rokenrolovej sieni, ktorý chce byť Chili Peppers.

Zdroj: http://stadium-arcadium.com/30-03-2012/chad-smith-red-hot-chili-peppers-rock-and-roll-hall-of-fame-induction-gary-graff-article/red-hot-chili-peppers-news/article17340
Priatelia, kamaráti, fanúšikovia Red Hot Chili Peppers. Obraciame sa na Vás s prosbou o pomoc pri financovaní nákladov na chod tohto webu. Boli by sme veľmi radi a bolo by to svojím spôsobom aj ocenením našej práce ak by ste nám pomohli a prispeli nejakou malou čiastkou na náklady webu, ktoré máme. V žiadnom prípade Vás nechceme otravovať neželanou reklamou na našej stránke a zameriavame sa čisto len na kvalitný obsah. Poteší nás každý príspevok, aj 1€. Prispieť môžete pomocou paypalu, ale aj kreditnej karty. Vyberiete menu a čiastku, kliknete na “Donate”, na webe paypalu sa buď prihlásite alebo bez prihlásenia pomocou kreditnej karty prispejete.

Ďakujeme

Prispejte nám na prevádzku

Choose currency

Enter amount


Close
Fanúšikovia podporte nás a sledujte naďalej
Žiadna novinka Vám neunikne, pridajte si nás na facebook