Pridané:
31. marec 2012

Bubeník Chad Smith o uvedení RHCP do Rokenrolovej siene slávy

Chad Smith hovorí o vstupe RHCP do siene slávy v roku 2012

Chad Smith hovorí o vstupe RHCP do siene slávy v roku 2012

Chad Smith v nedávnom rozhovore s Gary Graffom hovoril o uvedení Red hot Chili Peppers do Rokenrolovej siene slávy, udalosť, ktorá sa uskutoční 14. apríla v Clevelande, v štáte Ohio.

Publikované 29. marca 2012

“Som skutočne skromný. Hral som vo všetkých tých kluboch v Detroite po dobu ôsmych rokov. Chápete? Ani v najdivokejšom sne… Ak by ste prišli za mnou a povedali: “Hey, budeš sa sťahovať do Kalifornie, pripojíš sa k Chili Peppers a predáte milióny albumov, budeš cestovať po celom svete a potom o 25 rokov neskôr budeš v Rokenrolovej siene slávy. No a povedal by som na to: No tak to je sila!”

“Ale sme tu! Toľko vecí sa stalo mimo mňa, Príliš veľa toho nechápem.”

V skupine sa takmer veľký prielom nestal. 26. ročný Hillel Slovak zomrel na predávkovanie heroínom v roku 1988. Smutný Irons opustil kapelu, ale Kiedis a Flea ako bojovníci vzali Smitha a Fruscianteho, ktorý mal vtedy 18 rokov, ako náhradníkov za Ironsa a Slovaka.

“Na niečo si spomínam. Super, majú nahrávaciu zmluvu. Výborne! Rád by som bol v kapele, ktorá má nahrávaciu zmluvu” spomína Smith. “Takže sme začali hrať, stal som sa hudobníkom. Bol som rád. Človeče, to je bomba! Títo chalani sú skvelí! Sme len to čo robíme, My len hráme, to je to čo robíme dodnes.”

Zmena sa oplatila. S albumom Mother’s Milk’ (1989) – s prvým albumom v novej zostave, kapela získala platinové ocenenie za predaných 2,6 milióna kópií po celom svete. Úspech nebol tiež bez drámy a to kvôli zdravotným problémom, drogám a predovštkým odchodom Johna Fruscianteho, ktorý opustil kapelu dva krát, naposledy v roku 2009.

Oznámenie o uvedení do Rokenrolovej siene slávy prišlo v čase, keď kapela pracovala na albume I’m with You. 32 ročný Klinghoffer bude najmladším v Rokenrolovej sieni, ktorý chce byť Chili Peppers.

Zdroj: http://stadium-arcadium.com/30-03-2012/chad-smith-red-hot-chili-peppers-rock-and-roll-hall-of-fame-induction-gary-graff-article/red-hot-chili-peppers-news/article17340

Milan Ševečka
Pamätám sa na rok 1999, keď som v tv uvidel klip Scar Tissue, ale pravé fanúšikovstvo vzniklo neskôr, keď som mal tú príležitosť vidieť koncert Live at Slane Castle v roku jeho vydania 2003. Odvtedy som začal počúvať všetky albumy kapely a keď album Stadium Arcadium uzrel svetlo sveta v roku 2006, tak som si povedal založím webovú stránku o kapele Red Hot Chili Peppers. Najskôr to bola jednoduchá webová stránka, ale postupom času stránka sa zlepšovala a od roku 2008 sa jej začalo dariť. Odvtedy sa snažím spolu s ďalšími členmi administrátorského tímu prinášať aktuálne informácie o kapele Red Hot Chili Peppers a jej členoch.


Článok bol prečítaný 112 krát.31. marec 2012

No Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *