Anthony Kiedis získal ocenenie za celoživotný prínos v hudbe

kiedis

Narodený v Grand Rapids, Michigan, Anthony Kiedis sa stal z detského herca jedným z najvplyvnejších umelcov v alternatívnej rockovej scény na začiatku 90. rokov. Potom, čo sa vo veku 12 rokov presťahoval do Los Angeles, kde žil so svojím otcom, absolvoval s vyznamenaním Fairfax High School a navštevoval UCLA v rokoch 1980-81. V čase, keď navštevoval Fairfax High School, stretol sa tam s pôvodnými členmi kapely a celoživotným priateľom Fleaom a tento vzťah nakoniec viedol k vytvoreniu Red Hot Chili Peppers – jednej z najpredávanejších kapiel všetkých čias s viac ako 80 miliónmi predaných albumov po celom svete. Najlepšie ho poznáte ako frontmana Red Hot Chili Peppers – hlavný spevák a textár Kiedis viedol kapelu cez to, čo je považované za jednu z najlegendárnejších ciest evolúcie v modernej hudbe. Od ich debutového albumu v roku 1984 s názvom The Red Hot Chili Peppers sa kapela pohybovala v rozmedzí od trash punkového funku až po psychedelický punk rock na “premietavom California pope” s viac lyrickým vplyvom rapu v prvých rokoch. Lyrické témy zahŕňajú priateľstvá, straty, pocit úzkosti počas dospievania, sociálne a politické problémy, osamelosť, romantiku, zaoberá vzťahmi s návykovými látkami a bojom voči nim. Kiedisova tvorba piesní sa počas rokov menila prostredníctvom týchto tém z miesta osobného rastu. Päť albumov kapely získalo multiplatinové ocenenie v USA, kapela získala 6 cien Grammy, okrem iných ocenení vrátane Video Vanguard Award za celoživotné dielo v roku 2000 na MTV Music Video Awards. V roku 2006 album Stadium Arcadium bol na prvej priečke predajnosti v čase vydania.

Anthony Kiedis je držiteľom ďalšej rady úspechov, vrátane vlastnej autobiografie Scar Tissue v roku 2004. The New York Times ju považuje za najpredávanejšiu autobiografiu, v ktorej sa dočítate o detstve Kiedisa, jeho dospievania a o prvých dvoch desaťročiach Red Hot Chili Peppers. V posledných rokoch, okrem takmer bezprestávkového turné kapela hrala na hudobných festivaloch pred stovkami tisích fanúšikov. V roku 2012 kapela bola uvedená do Rokenrolovej siene slávy.

Kiedis a Red Hot Chili Peppers v súčasnej dobe nahrávajú svoj jedenásty štúdiový album, ktorého vydanie je naplánované ku koncu tohto roka.

Odovzdanie ocenenia Anthonymu Kiedisovi
Otherside
By The Way
If You Want Me to Stay

Komentáre

in: Anthony Kiedis novinky, Josh Klinghoffer novinky · tagged: ,


Pridaj komentár