VÝROČNÝ FESTIVAL WOODSTOCK SA TENTO ROK NEUSKUTOČNÝ

Jeden zo štyroch spoluzakladateľov legendárneho festivalu Woodstock z roku 1969 promotér Michael Lang oznámil, že výročný festival sa tento rok neuskutoční, pretože naň nezohnal dostatok financií. Pôvodne chcel, aby sa výročné podujatie pri príležitosti 40. výročia Woodstocku uskutočnilo v druhej polovici septembra v New Yorku, no podľa magazínu Rolling Stone sa mu nepodarilo zohnať sponzorov, ktorí by pokryli rozpočet vo výške 10 miliónov amerických dolárov (približne 7 miliónov eur).

Originálny festival Woodstock sa uskutočnil 15. až 18. augusta 1969 na poli farmára Maxa Yasgura neďaleko mestečka Bethel v štáte New York. Podľa mnohých účastníkov mal atmosféru, ktorá sa už neskôr nezopakovala na žiadnom podobnom podujatí. Vystúpilo na ňom mnoho veľkých osobností šesťdesiatych rokov ako Janis Joplin, Jimi Hendrix, Jefferson Airplane či Crosby, Stills & Nash. Odvtedy sa uskutočnilo niekoľko výročných festivalov. Posledným bol Woodstock z roku 1999 s návštevnosťou 200-tisíc ľudí, ktorý sa ale skončil znásilňovaním, krádežami a rozsiahlymi požiarmi. Nepokoje na festivale vtedy vyvrcholili počas vystúpení skupín Red Hot Chili Peppers a Limp Bizkit.

Zdroj: http://www.server.sk/diskusia—aktuality-top-clanky-vyrocny-festival-woodstock-sa-tento-rok-neuskutocni–category-je-13-x-id-je-116396

error20