Založenie prvej slovenskej stránky o kapele (2002), majiteľ Beny

Stránka redhot.szm.sk vznikla v roku 2002 ako prvá stránka o skupine Red Hot Chili Peppers na Slovensku. Programovaná v jazyku HTML v poznámkovom bloku, vyžadovala neustále zásahy priamo do HTML zdrojového kódu, čo bolo pre jedného človeka dlhodobo neudržateľné. Hneď prvý rok pôsobenia získala 1. miesto v školskej súťaži. Hlavným zdrojom informácií a materiálu bola v tej dobe istá česká stránka, na ktorej adresu si už nespomínam. V tej dobe bola najväčšia pre Česko aj Slovensko, to bol taktiež dôvod, prečo som chcel urobiť prvú stránku čisto pre Slovensko. Za 4 roky existencie dvakrát zmenila adresu. Prvý raz na rhcp1.szm.sk a druhý a posledný raz na chiliforum.szm.sk. Snažil som sa o vytvorenie miesta, kde by sa fanúšikovia mohli stretávať a našli by potrebné informácie, problémom však vždy bol čas a nedostatok spolupracovníkov. Medzi neskôr vzniknutými stránkami o skupine sa vytvorila nezdravá konkurencia, namiesto spolupráce si všetci robili napriek. Z plánovaného spojenia chiliforum.szm.sk a terajšej redhotchilipeppers.cz nakoniec nebolo nič, kvôli nepríjemnému nedorozumeniu s webmastrom Alim. Stránka zapadala prachom, až kým sme s ďalším fanúšikom neprišli s nápadom spojiť naše dve stránky a vytvoriť najväčšiu stránku pre všetkých slovenských fanúšikov skupiny. Miesto, ktoré by bolo zdrojom aktualít, ale aj obrovskou zásobárňou materiálov o skupine. Veríme, že sa nám to podarilo, a že ste so stránkou, jej obsahom a údržbou spokojní.

dirk-pitt / Beny (ex-webmaster chiliforum.szm.sk, ko-webmaster redhotchilipeppers.sk)

Ďalšia slovenská stránka o kapele (2006) – ďalší majiteľ

Na svojej stránke o kapele Red Hot Chili Peppers som začal pracovať v roku 2006, keď kapela vydala album Stadium Arcadium. Veľmi som si obľúbil kapelu a povedal som si, že si spravím web. Začiatky boli ťažké pretože som nemal dostatok informácií o tvorbe webovej stránky, tak som sa pomaly začal učiť. Prvá verzia stránky bola veľmi ľahká a prehľadná, v tom čase bola umiestnená na adrese redhotchilipeppers.hostuju.cz. V roku 2007 sme sa presťahovali na doménu redhotchilipeppers.unas.cz. V januári 2008 som si povedal, že chcem platenú doménu bez akýchkoľvek nechcených reklám a obmedzovania. 14. januára 2008 už sme na novej adrese theredhotchilipeppers.sk. V tom čase sme nebola príliš úspešná stránka, pretože existoval aj konkurenčný web o kapele. Neskôr v zime, presnejšie v decembri 2008 vznikla lepšia a krajšia verzia stránky, ktorá bola prehľadnejšia a vývojovo menej náročná. To bolo lepšie, pretože je ovládaná pomocou redakčného systému, novinky a celkový materiál na stránku sa pridáva ľahšie. Začiatok júna 2009 sa nám podarila získať adresu redhotchilipeppers.sk, ktorá predtým bola spoločná s českou stránkou o kapele. Konečne sme získali oficiálny názov v adrese www. Dňom 24. januára 2011 sa nám podarilo získať adresu http://www.redhotchilipeppers.cz a znova obnovujeme spoločný Red Hot Chili Peppers [ sk | cz ] informačný portál o kapele pod novými majiteľmi. Celkovo sa snažíme, aby naša stránka bola úspešná, navštevovaná, chceme byť jednotkou pre slovenských a českých fanúšikov, aby mali takú menšiu základňu o kapele, kde nájdu dostatok informácií, ktoré hľadajú. Neustále zlepšujeme našu stránku a dopĺňame ju o nový materiál. Chceme aby ste s nami boli spokojní.

webmaster redhotchilipeppers.sk

Obrázky webu dirk-pitt / Beny
2002
2003
2004
2004
2006
Obrázky webu
2007
2008
2009
September 2010 December 2010 Január 2011
Júl 2011
Január 2013 - zmena dizajnu do staršej verzie
Január 2013 – zmena dizajnu do staršej verzie

Január 2013

Január 2015 – kompletná zmena dizajnu

Po 5 rokoch sme sa rozhodli kompletne zmeniť dizajn webovej stránky.najs

 

Jún 2015 – kompletná modernizácia dizajnudesignSeptember 2015 – voliteľný dizajn webovej stránky podľa albumov, videoklipov

2019 – téma webovej stránky nová z dôvodu nefunkčnosti starej verzie webovej stránky.