INFORMÁCIA O ODCHODE JOHNA SA DOSTALA NA WEBOVÉ SPRÁVY

No tak už sa to dostalo aj do slovenských médií.
Gitarista John Frusciante na svojej internetovej stránke potvrdil, že opäť opúšťa kapelu Red Hot Chili Peppers.

„Nebola to žiadna dráma ani hnev, chlapci z kapely ma pochopili. Podporujú ma vo všetkom, čo ma robí šťastným. Aby som to zjednodušil, moje hudobné záujmy ma vedú iným smerom. Keď som sa vrátil ku kapele, bol som nadšený objavom všetkých tých hudobných možností rockovej skupiny, predovšetkým s týmito ľuďmi. Pred pár rokmi som začal pociťovať rovnaké vzrušenie, no tentoraz to bolo o tvorení vlastnej muziky vo vlastnej réžii,“ vysvetlil.

Skutočne milujem tú kapelu a všetko, čo sme urobili. Rozumiem a vážim si, že moja práca znamenala pre mnoho ľudí veľa, ale teraz musím kráčať za svojimi záujmami. Umenie pre mňa nikdy nebolo povinnosťou. Je to niečo, čo som robil, pretože som sa bavil. Bolo to vzrušujúce a zaujímavé,“ uviedol. „Za posledných 12 rokov som sa zmenil ako osoba aj ako umelec až do takého stupňa, že pokračovať v práci s kapelou by bolo proti mojej vlastnej prirodzenosti. V tomto rozhodovaní som nemal na výber. Jednoducho musím byť tým, kým som a robiť to, čo musím. Posielam všetkým lásku a vďaku,“ ukončil správu.

John Frusciante sa dostal do Red Hot Chili Peppers v roku 1988 vo veku 18 rokov ako náhrada za gitaristu Hillela Slovaka, ktorý zomrel po predávkovaní heroínom. Účinkoval na albume Mother’s Milk (1989) a Blood Sugar Sex Magik (1991), ktorý zaznamenal svetový úspech. Na rozdiel od starších kolegov z kapely popularitu nedokázal zniesť, preto skupinu v roku 1992 opustil. Po úspešnej odvykacej kúre od heroínu sa po niekoľkých rokoch vrátil a nahral s Anthonym Kiedisom, Chadom Smithom a Michaelom „Flea“ Balzarym zatiaľ najpredávanejší album Red Hot Chili Peppers Californication (1999), z ktorého vzišli single ako Scar Tissue, Otherside či Californication.

Zdroj: http://www.aktuality.sk/clanok/152606/john-frusciante-potvrdil-odchod-z-red-hot-chili-peppers/

error20