BUBENÍK ZOSTÁVA V RED HOT CHILI PEPPERS / NA CHICKENFOOT NEMÁ ČAS

Chiceknfoot má 4 skladby a „7 kúskov novej hudby“ do svojho druhého albumu, podľa frontmana Sammyho Hagara. Ale on uznáva, že má určité obavy o udržanie nie tak starého gangu spolu.
Úlohou je bubeník Chad Smith a jeho pravidelné vystupovanie v Red Hot Chili Peppers, ktorý v súčasnej dobe od ich posledného albumu Stadium Arcadium v roku 2006, pracujú na novom albume.
„Akonáhle začnú nahrávať, Chad nikdy nebude môcť mať voľno“, hovorí Hagar pre Billboard.
„Ak to urobí, bude mať pár týždňov tu, pár dní tam, čo nie je naozaj dosť venovať sa Chickenfoot. A keď to dokončia (album), tak budú mať turné rok a pol. Tak budeme musieť získať nového bubeníka alebo počkať na Chada… čo je nespravodlivé pre Chickenfoot. Je to moc dobrá kapela.“
Ale Hagar hovorí že on, Smith a zvyšok Chickenfoot – gitarista Joe Satriani a zakladateľ Van Halen bas gitarista Michael Anthony – nie sú vo frustrujúcej sitácií.
„Staráme sa, ale (Chickenfoot) nie je to povinnosť.“, vysvetľuje Hagar. „Nie je to ako sa cítime“ „Hej toto je naša šanca na život“. Každý kto už tam bol, urobil to. Chickenfoot nie je náš chlieb a maslo a myslím si, že je to naozaj dôležité.“

Chickenfoot budú hrať spolu 10. a 11. septembra v USA. Hagar hovorí, že skupina plánuje ísť do štúdia po tomto čase, ale veci sú „tak nejako vo vzduchu“.

Avšak Sammy pripravuje materiál na nové album spolu so Satrianim, píšu texty, vrátane štyroch piesní, Chickenfoot pracujú ako kvartet. „Možno je to rekord, ísť do toho“, hovorí Hagar. „Len čakáme, kedy sa všetci môžeme stretnúť“ – proces tiež komplikuje 5. október, gitarista Joe Satriani vydá ďalší abum a uskutoční trojmesačne svetové turné, začne v Írsku a v decembri končí v Severnej Amerike.

Medzitým Hagar a jeho kapela Wabos v súčasnej dobe podporujú Aerosmith. Nemá zatiaľ žiadne vlastné plány, ale v súčasnosti pracuje na svojej autobiografií.

Zdroj: http://www.billboard.com/news/sammy-hagar-on-sharing-chickenfoot-drummer-1004111903.story#/news/sammy-hagar-on-sharing-chickenfoot-drummer-1004111903.story

error20