Red Hot Chili Peppers chcú zažalovať Dianu Vickers

Hviezdička zo súťaže X Factor sa totiž pri svojej novej piesni My Wicked Heart až príliš očividne inšpirovala ich hitom Under The Bridge.
Americká skupina Red Hot Chili Peppers plánuje zažalovať speváčku Dianu Vickers. Dôvodom je fakt, že časť refrénu jej novej skladby My Wicked Heart sa až príliš podobá na refrén ich hitu Under The Bridge z roku 1992. Hviezdička, ktorá sa presadila v súťaži X Factor, v rozhovoroch priznala, že skladby Red Hot Chili Peppers intenzívne počúvala a po nahraní piesne si uvedomila, že skladba My Wicked Heart sa miestami na slávny singel Under The Bridge podobá, no napriek tomu sa rozhodla na piesni nič nemeniť.

Podľa denníka The Sun však kapela združená okolo speváka Anthonyho Kiedisa zvažuje, že na 19-ročnú speváčku podá žalobu. Vickers totiž od Red Hot Chili Peppers nemala a nemá povolenie na samplovanie ich skladby. Pieseň My Wicked Heart sa bude nachádzať na reedícii speváčkinho debutového albumu Songs from the Tainted Cherry Tree (2010). Nahrávka sa na britský trh dostane 1. novembra.

Informáciu zverejnila webová stránka http://mtv.co.uk/
Zdroj: http://www.webnoviny.sk/kultura/red-hot-chili-peppers-chcu-zalovat-di/238256-clanok.html

error20