Bubeníkov projekt Chickenfoot sa rysuje, kapela má štrnásť songov

Pred nejakým časom sme Vás informovali o chystanom albume rockovej superkapely Chickenfoot. I keď sú členovia zoskupenia zaneprázdnení, práca na novinke pokračuje. Podľa slov gitaristu Joa Satrianiho, majú v rukáve asi 14 piesní. Momentálne na nich pracuje spevák Sammy Hagar – bývalý frontman Van Halen.
Joe Satriani sa o plánoch do budúcna rozpovedal behom rozhovoru v Attention Deficit Delirium.
„Len čo som dokončil mix k svojmu poslednému albumu ‚Black Swans And Wormhole Wizards‘, venoval som čas prípravám novinky Chickenfoot. Napísal som asi desať piesní a poslal som ich Sammymu. On má teraz nachystaných asi štrnásť kúskov, ku ktorým píše text a hlavne melódiu,“ povedal Bryanovi Reesmanovi.

„Ako kapela sa stretneme na konci januára, kedy začíname nahrávať. Skôr sa k tomu nedostanem – na turné nemám priestor, ani kľud, abysom niečo zložil. Som v tom štádiu, keď si tak len zapamätám svoj setlist a som schopný sa s ním trochu pohrať. Nechcem do toho zamiešať ešte ďalšie tituly nových skladieb“, dodal gitarista. Problém tiež bude mať bubeník Chad Smith, pretože kapela Red Hot Chili Peppers vydáva nové album a je možné, že kvôli tomu nebude môcť vyraziť na turné po boku Joa Satrianiho, Sammyho Hagara a Mikea Anthonyho. Na nahrávaniu nového albumu Chickenfoot sa ale podielať bude.
Zdroj: http://musicserver.cz/clanek/32316/Novinka-Chickenfoot-se-rysuje-muzikanti-maji-ctrnact-songu/

error20