Flea cez víkend pobeží maratón

Flea sa zúčastní behu na Los Angeleskom Honda maratóne 20. marca 2011, aby získal finančné prostriedky pre svoju hudobnú školu, Silverlake Conservatory.

“Nemôžem byť viac hrdý ako bežať na tomto maratóne pre Silverlake s tímom úžasných bežcov.
Tak veľmi sme sa posunuli za posledných 10 rokov. Čo začalo ako snaha priniesť hudobnú výuku do škôl, vyústila do vzniku hudobnej školy, ktorá sama ponúka štipendiá pre deti v tejto oblasti.
V súčasnosti máme na štipendiách vyše 250 študentov s nízkymi príjmami, ktorí majú hodiny hudby a nástroj zadarmo. Konzervatórium stojí jeden študent, ktorému poskytuje hodiny zadarmo, 2000 dolárov ročne, alebo približne 175 dolárov mesačne.
Poslaním konzervatória je poskytnúť základné hudobné vzdelanie pre mládež z tejto oblasti (vek 7-17), ale všetci sú vítaní a podporovaní aby prišli.
Deti potrebujú miesto kam by mohli ísť po škole a cez víkendy, kde je pozitívny vplyv a hudba je niečo do čoho sa môžete vrhnúť.
Hudba mi zachránila živoť a priniesla mi veľkú radosť.“

„Toľko kapiel už nám pomohlo, ako napríklad Eddie Vedder, Metallica, Patti Smith, Tracy Chapman, Joshua Redman, niekoľko krát Red Hot Chili Peppers. Sponzorovať nás môžte aj na http://www.crowdrise.com/teamsilverlake, akákoľvek pomoc je vítaná.“

Zdroj: http://www.runnersworld.com/article/0,7120,s6-243-544–13896-0,00.html

error20