Nový album Chickenfoot je lepší ako jeho predchodca

Superkapela Chickenfoot, ktorej členmi sú bývalí Van Halen členovia Sammy Hagar a Mike Anthony, sólový gitarista Joe Satriani a bubeník Chad Smith sa vrátila do štúdia začiatkom tohto mesiaca, aby obnovila prácu na druhom štúdiovom albume, ktorý by mal vyjsť do konca tohto roka. Podľa Satrianiho, nové CD je „ťažšie a lepšie ako prvé“ dodáva „Nemôžem sa dočkať vydania.“

Mixovanie stôp na nový album Chickenfoot je naplánované na jún. Producentom druhého albumu kapely je Mike Fraser, ktorý spolupracoval s AC/DC, Metallica, Aerosmith a Joe Satrianim. Spevák Sammy Hagar poznamenal: Máme aj názvy piesní ako napr: ‘No Change,’ ‘Who’s Next’ a ‘Astral Years, I Ain’t Got You, I Got The Two By Blues.

V marci Hagar odhalil, že druhý album Chickenfoot sa bude volať Chickenfoot IV. Presnejšie poznamenal: „Je to pracovný názov, ale zaručujem, že sa ho budeme držať. Všetci sa máme radi, tak ako budeme volať náš druhý album? Správne, Chickenfoot II. Nemôžeme mu hovoriť Chickenfoot II, to by bolo očividné. A som si istý, že Chad Smith bol ten, kto povedal, aby sme ho volali Chickenfoot IV. No a my všetci sme povedali to je ono! A odvtedy sme sa už o názve nebavili.”

Bubeník kapely Chad Smith, nedávno potvrdil, že nebude koncertovať s Chickenfoot pre podporu druhého albumu kapely, pretože je tu konflikt z jeho hlavnou kapelou Red Hot Chili Peppers.

Chickenfoot debutový album vyšiel v júni 2009 a bol ocenený ako zlatý – za predaj viac ako 500 000 nosičov.

Zdroj: http://www.roadrunnerrecords.com, názov nového albumu Chickenfoot odhalený, kapela Chickenfoot má 12 piesní na nový album

error20