Chickenfoot dokončili nový album

Chickenfoot, rocková superkapela v ktorej vystupuje bývalý spevák Van Halen Sammy Hagar a basgistarista Mike Anthony, sólový gitarista Joe Satriani a bubeník Chad Smith práve dokončila mixovanie svojho druhého albumu, ktorý by mal doraziť do konca tohto roka. Anthony na svojom facebooku o novom CD poznamenal: „Vďaka všetkým za priania k narodeninám! Jediná vec, ktorá robí môj deň lepším je, že miešanie nového CD Chickenfoot je hotové! Je oveľa ťažšie ako prvý záznam, nemôžem sa dočkať vydania. Prvý hit by sa mal dostať do rádiového vysielania behom leta, album vydáme pár mesiacov potom.“

Mixovanie stôp na nový album Chickenfoot je naplánované na jún. Producentom druhého albumu kapely je Mike Fraser, ktorý spolupracoval s AC/DC, Metallica, Aerosmith a Joe Satrianim. Spevák Sammy Hagar poznamenal: Máme aj názvy piesní ako napr: ‘No Change,’ ‘Who’s Next’ a ‘Astral Years, I Ain’t Got You, I Got The Two By Blues.

V marci Hagar odhalil, že druhý album Chickenfoot sa bude volať Chickenfoot IV. Presnejšie poznamenal: “Je to pracovný názov, ale zaručujem, že sa ho budeme držať. Všetci sa máme radi, tak ako budeme volať náš druhý album? Správne, Chickenfoot II. Nemôžeme mu hovoriť Chickenfoot II, to by bolo očividné. A som si istý, že Chad Smith bol ten, kto povedal, aby sme ho volali Chickenfoot IV. No a my všetci sme povedali to je ono! A odvtedy sme sa už o názve nebavili.”

Bubeník kapely Chad Smith, nedávno potvrdil, že nebude koncertovať s Chickenfoot pre podporu druhého albumu kapely, pretože je tu konflikt z jeho hlavnou kapelou Red Hot Chili Peppers.

Chickenfoot debutový album vyšiel v júni 2009 a bol ocenený ako zlatý – za predaj viac ako 500 000 nosičov.

Zdroj: http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=159682 a http://www.gibson.com/en-us/Lifestyle/News/chickenfoot-0622-2011/

error20