Mediálne vonku: Red Hot Chili Peppers pomenovali nový album

Pred pár hodinami sme Vás informovali o presnom dátume a názve nového albumu. Táto informácia sa už dostala aj do slovenských médií.

Americká skupina Red Hot Chili Peppers pomenovala svoj nový štúdiový album a zároveň zverejnila dátum jeho vydania. Nahrávka s názvom I’m With You sa na trh v Spojených štátoch amerických dostane v utorok 30. augusta, v Európe by sa mala začať predávať ešte o deň skôr.

Na oficiálnej webovej stránke redhotchilipeppers.com kapela taktiež potvrdila už dlhšie známy fakt, že producentsky sa pod album podpísal renomovaný Rick Rubin, ktorý s Red Hot Chili Peppers v tomto smere spolupracuje už 20 rokov. Na novinke sa formácia z Kalifornie po prvý raz predstaví v pozmenenej zostave s novým gitaristom Joshom Klinghofferom. Ten nahradil Johna Fruscianteho, ktorý kapelu opustil koncom roka 2009. V poradí desiatu štúdiovú nahrávku I’m With You skupina predstaví na svetovom turné, ktoré tento rok odštartuje vystúpeniami v Južnej Amerike, Austrálii a Ázii, pričom okrem samostatných koncertov sa predstavia aj na veľkých festivaloch ako Summer Sonic Festival (Japonsko) či Rock in Rio (Brazília). Na rok 2012 majú naplánované vystúpenia v Severnej Amerike a v Európe.

Red Hot Chili Peppers majú na konte deväť štúdiových nahrávok, z ostatnej štúdiovky Stadium Arcadium (2006) vyšla pätica singlov – Dani California, Tell Me Baby, Snow (Hey Oh), Desecration Smile a Hump de Bump. Medzi ich najväčšie hity patria skladby Under the Bridge, Scar Tissue, Californication, Aeroplane, Give It Away či Can’t Stop. Skupina predala na celom svete už viac ako 55 miliónov nahrávok a získala šesť cien Grammy. Red Hot Chili Peppers aktuálne pôsobia v zostave: Anthony Kiedis (spev), Chad Smith (bicie nástroje), Josh Klinghoffer (gitara) a Michael „Flea“ Balzary (basgitara).

Zdroj

error20