Nový album Chickenfoot vyjde v septembri, prvý singel v júli

Chickenfoot, rocková superkapela v ktorej vystupuje bývalý spevák Van Halen Sammy Hagar a basgistarista Mike Anthony, sólový gitarista Joe Satriani a bubeník Chad Smith práve oznámila presný dátum vydania albumu. Druhý album kapely vyjde 27. septembra. Zatiaľ čo prvý singel s názvom „Bigfoot“ sa dostane do vysielania už tento mesiac júl. Basgitarista Michael Anthony, ktorý oslávil v júni 57 rokov, prezradil, že nový album je „oveľa ťažší ako jeho predchodca.“ 

Aj keď spevák Sammy Hagar v marci uviedol, že album sa bude nazývať Chickenfoot IV, Anthony povedal vo Van Halen New Desk rozhovore, že kapela sa nakoniec rozhodla proti tejto myšlienke.

Producentom druhého albumu kapely je Mike Fraser, ktorý spolupracoval s AC/DC, Metallica, Aerosmith a Joe Satrianim. Spevák Sammy Hagar poznamenal: Máme aj názvy piesní ako napr: ‘No Change,’ ‘Who’s Next’ a ‘Astral Years, I Ain’t Got You, I Got The Two By Blues.

Bubeník kapely Chad Smith, nedávno potvrdil, že nebude koncertovať s Chickenfoot pre podporu druhého albumu kapely, pretože je tu konflikt z jeho hlavnou kapelou Red Hot Chili Peppers.

Chickenfoot debutový album vyšiel v júni 2009 a bol ocenený ako zlatý – za predaj viac ako 500 000 nosičov.

Zdroj: http://www.roadrunnerrecords.com

error20