Singel The Adventures of Raindance Maggie sa začne predávať 22. júla

Prvý singel americkej skupiny Red Hot Chili Peppers (RHCP) z ich nového štúdiového albumu I’m With You bude mať premiéru v stredu 13. júla po 20:30 SELČ. Skladbu The Adventures of Raindance Maggie odvysiela vo svetovej premiére BBC Radio 1. Pieseň predstavia v USA 18. júla, ako CD sa singel začne predávať 22. júla. Videoklip ku skladbe, ktorý režírovala 21-ročná rapperka Kreayshawn, zatiaľ nemá stanovený dátum premiéry.

V poradí desiaty štúdiový album RHCP s názvom I’m With You sa na vybrané trhy dostane 26. augusta, v USA nahrávka vyjde 30. augusta. O jej obal sa postaral slávny britský umelec Damien Hirst, známy inštaláciami, v ktorých mŕtve zvieratá umiestňoval do formaldehydu. Na obale albumu je mucha sediaca na tabletke s nápisom I’m With You.

Očakávanú nahrávku kapela predstaví na svetovom turné, ktoré odštartuje 9. augusta v Hongkongu. Od 7. októbra do 17. decembra budú RHCP koncertovať v Európe. Najbližšie pri Slovensku budú 7. decembra vo Viedni.

Kapela z Los Angeles má na konte zatiaľ deväť štúdiových albumov. Medzi ich najväčšie hity patria skladby Under the Bridge, Scar Tissue, Californication, Aeroplane, Give It Away či Can’t Stop. Skupina predala na celom svete už viac ako 55 miliónov nahrávok a získala šesť cien Grammy. Po odchode gitaristu Johna Fruscianteho pôsobia Red Hot Chili Peppers v zostave: Anthony Kiedis (spev), Chad Smith (bicie nástroje), Josh Klinghoffer (gitara) a Michael „Flea“ Balzary (basgitara).

Zdroj: http://www.webnoviny.sk/kultura/premiera-noveho-singlu-red-hot-chili-p/378847-clanok.html

error20