Damon Albarn, Flea z RHCP a Tony Allen založili ďalšiu superkapelu. Vypočuj si prvé tri piesne ich spolupráce

Damon Albarn patrí medzi hudobných inovátorov a snáď aj géniov. Najprv stál (ako spevák a frontman) za úspechom britpopovej kapely Blur, potom prišiel s úplne novým zvukom a preslávil virtuálne zoskupenie Gorillaz a naposledy zaujal so superkapelou The Good, the Bad and the Queen. V poslednej menovanej formácii mu sekundovali Paul Simonon (basák The Clash), Simon Tong (gitara a klávesy z The Verve) and Tony Allen (slávny bubeník a skladateľ z Nigérie pôsobiaci v rôznych zoskupeniach).

Teraz sa Albarn dal opäť dokopy s Tonym Allenom a ďalší do partie je Flea, basgitarista z Red Hot Chili Peppers. Toto zaujímavé zoskupenie si dalo naozaj podivný názov Rocket Juice and the Moon. Ťažko pochopiť ako niekto môže vymyslieť takýto názov, ale Damon Albarn vysvetľuje: „Niekto z Lagosu robil dizajn pre tento projekt a takto to nazval. Celkom sa mi to hodí, pretože vymýšľanie názvu pre novú kapelu je vždy ťažké a zradné.“

Počas posledného víkendu kapela debutovala a prvýkrát hrala verejne svoje piesne na akcii Another Honest Jon’s Chop Up. Nahrávky zavesili aj na svoj youtube channel a teraz si ich môžete vypočuť aj vy.

Zdroj: http://www.shiz.sk/articles/view/772

error20