Doteraz získané informácie o novom albume Red Hot Chili Peppers!

coskoro
Čoskoro

Rozhodli sme sa zhrnúť do jedného článku všetky informácie ohľadom pripravovaného nového albumu Red Hot Chili Peppers!

V máji bubeník Chad Smith sa vyjadril, že nový album bude odlišný.
“Vždy sa snažíme rásť a robiť nové veci, nevytvárame záznam, ktorý sme vytvorili pred 3 rokmi, budeme robiť niečo iné. Nikdy neviete čo to bude”, hovorí.  “A už počujem ako ľudia povedia:” OH, je to niečo odlišné, čo som nepočul predtým.” Bude to znieť ako my, ale bude to niečo úplne iné.”

V auguste sa gitarista Josh Klinghoffer vyjadril, že kapela má už 30 piesní hotových. “Nahrali sme zhruba 30 piesní. Potriedime ich ako minule, na prvom albume so mnou. Mnoho vecí je na Anthonym, s ktorými prišiel. Nakoniec vytvoril texty pre 50 skladieb. Minule sme nahrali 50 piesní. Extra sme vydali 17, ktoré sa nenachádzali na albume. Uvedomujeme si, že to robíme znova, ale len okolo 28, 30 piesní.”

Október – Flea sľubuje supertanečný, nový album. “Píšeme a skúšame, aby sme mohli ísť do štúdia.”  “Už dokončujeme písanie a v najbližších mesiacoch ideme do štúdia. Je to skvelé. Je to supertanečný, funky, skutočne skvelý album.” 

Čo sa týka termínu vydania nového albmu Flea hovorí:
“Nechcem nič povedať. Dúfam, že o rok od teraz, album uzrie svetlo sveta a bude nasledovať turné.” (čiže nový album by mal vyjsť približne v októbri 2015).

V novembri spevák Anthony Kiedis sa rozpovedal o novom albume. “Napísali sme okolo 30 pesničiek a snažíme sa aby boli lepšie, takže chystáme sa nahrávať nový album. S nahrávaním začneme v decembri a uvidíme čo sa stane. Mám pocit, že je to lepšia zbierka piesní, než náš posledný album, bol som spokojný s našim posledným albumom, ale myslím, že Josh už dospel v kapele , je to sranda.“

Nakoniec decembrový rozhovor s bubeníkom Chadom Smithom. “Tvorivý proces nového albumu je dobrý. Vytvorili sme množstvo piesní a pracujeme s nemenovaným producentom, ktorý nás vyzýva na nové cesty v tvorení hudby. Už nie sme chlapci, že prídeme do miestnosti a hráme všetci spoločne. Predtým sme takto veľa piesní skladali. Teraz je to inak a bude to pre nás výzva, prinesie to pre kapelu nové, skvelé výsledky”. Chad tiež spomenul, že na novom albume možno bude hosťovať Mauro Refosco, ktorý sprevádzal kapelu počas posledného turné.

Zvukár kapely, Mauro Refosco, Chad Smith
Zvukár kapely Chris Warren, Mauro Refosco, Chad Smith počas turné Red Hot Chili Peppers
error20