Miesto na ktorom našli Hillela Slovaka

Hillel Slovak bol izraelsko-amerického pôvodu, zakladajúci člen Red Hot Chili Peppers. Hillelova práca bola jedna z hlavných faktorov, ktorá formovala hudobný štýl Red Hot Chili Peppers v začiatkoch ich kariéry. Tiež mal veľký vplyv na mladého Johna Fruscianteho, ktorý ho neskôr v kapele nahradil.

hillel slovak
Jack Irons, Hillel Slovak, Flea, Anthony Kiedis

Hillel Slovak a Anthony Kiedis sa stali závislými na heroíne v skorých začiatkoch svojej kariéry. Počas európskeho turné na podporu albumu The Uplift Mofo Party Plan sa rozhodli, že prestanú užívať drogy. Počas turné obaja prestali užívať heroín, ale Hilel bol omnoho viac nestabilný ako Anthony. Po návrate domov, obaja pokračovali v závislosti. Málo vecí je známych niekoľko týždňov po tomto turné, okrem telefonátu Hillelovmu bratovi. Hillel Slovak bol nájdený mŕtvy vo svojom apartmáne v El Centro in Hollywoode 27. júna 1988. Jack Irons následne opustil Red Hot Chili Peppers. Anthony Kiedis a basgistarista Flea sa rozhodli pokračovať v kapele, v tom čo Hillel Slovak sa snažil budovať. Ako 18 ročný do kapely vstúpil veľký fanúšik Red Hot Chili Peppers John Frusciante. Ohľadom bubeníka to bol dlhý proces výberu, nakoniec si kapela vybrala Chada Smitha.

hillelhouse
Apartmán v ktorom našli Hillela Slovaka
Zdroj: http://www.feelnumb.com

Posledná nahrávka Hillela Slovaka bola cover verzia skladby „Fire“ od Jimma Hendrixa, ktorá neskôr sa objavila na albume Abbey Road EP a Mother’s Milk. Piesne Knock Me Down a My Lovely Man boli venované Hillelovi.hrobČesť jeho pamiatke.

error20