V sobotu členovia RHCP odohrajú akustický koncert

silverlake

Hudobné konzervatórium Silverlake je nezisková vzdelávacia organizácia založená v Californii v roku 2001 basákom Red Hot Chili Peppers Michaelom “Flea” Balzarym a hudobníkom Keithom “Tree” Barrym na podporu hudobného vzdelávania, spolu aj s Anthonym Kiedisom.

Do školy prichádza týždenne približne 700 študentov a 200 ju navštevuje zdarma. Každý rok usporiadavajú charitatívne večere, kde vystupujú umelci ako Metallica, Eddie Vedder, Bruno Mars, Patti Smith, Neil Young, Charlie Haden, Tracy Chapman, Ben Harper, Rufus Wainwright, Rancid, Joshua Redman a samozrejme aj samotní Red Hot Chili Peppers. Túto sobotu, 17. októbra 2015 Flea a Anthony uvádzajú večeru s 350 hosťami spojenú s aukciou asi päťdesiatich diel významných umelcov. Vystúpi aj John Legend, kamasi Washington a bude aj prekvapenie.

Podľa najnovších informácií členovia Red Hot Chili Peppers Flea a Anthony odohrajú akustický koncert. Cena vstupenky na túto udalosť je 2500 dolárov, vstupenku si môžete objednať e-mailom medzi organizátormi podujatia, čiže Silverlake konzervatórium.

“Vedenie tejto hudobnej školy počas uplynulých 14 rokov nás stálo mnoho času, úsilia a trpezlivosti. Vďaka pomoci zo zbierky dokážeme zabezpečiť kvalitné hudobné vzdelanie tisícom detí. Som vďačný za podporu umelcom, medzi ktorými sú Damien Hirst, Thomas Houseago, Jeff Koons a Richard Prince, ako aj hudobníci John Legend a Kamasi Washington. Vyzerá to tak, že to bude nádherný večer plný hudby a umenia na podporu Silverlake konzervatória. Vďaka vám všetkým.” – Flea

“Vidieť, ako umelci prispievajú svedčí o dôležitosti umenia pre mladých ľudí. Nech je tam zvuk a obraz, priatelia…” – Anthony Kiedis

Zdroj: http://www.alt987fm.com

error20