Charlie (Album : Stadium Arcadium) Director : fanušikovsky videoklip – Omri Cohen

6. marca 2007 Red Hot Chili Peppers oznámili súťaž pre fanúšikov, aby im natočili videoklip ku pesničke Charlie.
2. júna bolo na oficiálnej stránke vyhlásené že víťaz bol vybraný a že bol informovaný, ale oficiálne oznámenie kto vyhral bolo oznámené 18.júna. Víťazné video bolo vydané len pre internetové vysielanie na stránke YOUTUBE.

Hump de Bump (Album : Stadium Arcadium) Director : Chris Rock

Video bolo natočené koncom decembra 2006. Vo videoklipe kapela hrá na nejakej párty v štýle hip hop. Video sa dostalo na internet 9. marca a oficiálne prvú premiéru v Austrálii na 13. marca na Channel Seven’s Sunrise stanici.

Desecration smile (Album : Stadium Arcadium) Director : Gus Van Sant

Video vyšlo vo februári 2007. Zaujímavé na tomto videoklipe je to, že videoklip bol natáčaný len na jeden snímok a taktiež zobrazuje členov kapely vo videoklipe spoločne.

Snow (Album : Stadium Arcadium) Director : Nick Wickham

Pôvodný videoklip mal byť od režiséra Tonyho Kaye, ale nakoniec jeho zábery neboli použité. Nakoniec videoklip režíroval režisér Nick Wickham, ktorý použil nový materiál a videá z dvoch koncertov ktoré boli odohrané 17. a 18. októbra 2006. Video vystihuje fanúškov, taktiež aj profesionálny materiál z koncertov. Videoklip mal premiéru začiatkom novembra 2006.

Tell me baby (Album : Stadium Arcadium) Director : Jonathan Dayton and Valerie Faris

Video vyšlo 16.6.2006. Flea vyhlásil : Toto je najlepší videoklip čo sme kedy urobili. Vo videoklipe účinkujú ľudia, ktorý prišli do Californie, a chcú sa zviditelniť v hudobnom priemysle. Odohráva sa v nahrávacom štúdiu s rôznymi hudobníkmi a fanúšikmi.

Dani California (Album : Stadium Arcadium) Director : Tony Kaye

Prvý videoklip z albumu Stadium Arcadium mal premiéru dňa 4. apríla 2006 na MTV. Videoklip sa stal veľmi úspešný a dosahoval najvyššie umiestnenie v svetových rebríčkoch. Videoklip začína rock’n’rollom peťdesiatych rokov, šesťdesiate roky- kapela v oblekoch a okuliaroch. Prelom šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov, behom sedemdesiatych rokov v štýle glitter rock, funk, pak goth a metal a nakonec Red Hot Chili Peppers!‘ Videoklip zobrazuje mnohé kapely – Elvis Presley, The Beatles, Jimi Hendrix, Cream, David Bowie, The Misfits, Bootsy Collins, The Sex Pistols, Motley Crue, Prince and Nirvana.

Fortune faded (Album : Greatest hits) Director : Jonathan Dayton and Valerie Faris

Videoklip vyšiel v zbierke videoklipov Greatest Hits and Videos, album v roku 2003.

Universally speaking (Album : By the way) Director : Doug Wilson

Videoklip sa nesie príbehom fanúšika, ktorý sa chce dostať na koncert Red Hot Chili Peppers. Nemá vstupenku takže mu zostáva prepašovať sa na koncert. Schová sa do kontajnera, ktorý odvezú do zákulisia pod pódium. Konečne sa dostal chlapík na pódium z Red Hot Chili Peppers a odfotí sa zo spevákom.

Can`t stop (Album : By the way) Director : Mark Romanek

Réžie sa chytil umelecký režisér Mark Romanek. Inšpirácia na videoklip bolo dielo Erwina Wurma One minute sculptures. Romanek vsadil na estetiku. John Frusciante nesúhlasil s použitím preneho netypických gitar, v tej dobe noviniek od Fenderu, oranžovy Jaguar a sivo-čierny Stratocaster, no dôveroval Romanekovi. Výsledok je jedno z najestetickejších videi a obojstranná pochvala spolupráce.

The Zephyr song (Album : By the way) Director : Jonathan Dayton and Valerie Faris

Video bolo uvoľnené 3. decembra 2002. Je všeobecne a sugestívne, pripomínajúce kaleidoskop, využívajúce kruhové a preplietajúce sa efekty za účelom zobrazenia psychického cítenia skupiny.

By the way (Album : By the way) Director : Jonathan Dayton and Valerie Faris

Videoklip By the Way je prvý videoklip k tomuto albumu z rovnakým názvom. Klip začína ako Anthony si volá taxík. Nasadne do neho a taxikár si všimne že to je Anthony. Taxikár si pustí cd od red hot chili peppers a začína sa búrlivá jazda v taxíku. Anthony má strách a tak píše o pomoc cez Pager Johnovi a Fleovi, ktorý práve majú obed v kaviarni. Myslia si že si robí žart, tak až na druhú správu reagujú a idú Anthonymu pomôcť. Nakoniec Anthony rozbije okno na taxíku a skáče z neho na Johnov a Fleov Džíp. Taxikár má šťastie a nastupuje ďalší zákazník Chad Smith.

Road trippin (Album : Californication) Director : Jonathan Dayton and Valerie Faris

Videoklip bol vydaný ale nikdy odvisielaný v Spojených štátoch, až do oficiálneho vydania zbierky videoklipov Greatest Hits and Videos, albumu v roku 2003.

Californication (Album : Californication) Director : Jonathan Dayton and Valerie Faris

Video má formu videohry, z pohľadu hráča. Video nesie podobnosť z mohými hrami ako napr. Tomb Raider, Grand Theft Auto, Crazy Taxi, Panzer Dragoun, SSX, Resident Evil, Tony Hawk Pro Skater to, a railcar úroveň Osol Kong 64. Gitarista John začína na Hollywoodskom chodníku slávy, bubeník Chad Smith snowborduje cez Mount Tahoe, Anthony Kiedis začína plávaním v mori prechádzajúci žralokmi a plavcami, Flea prechádza cez les Muir Woods.

Otherside (Album : Californication) Director : Jonathan Dayton and Valerie Faris

Členovia kapely sú oblečený v čiernom, na pozoruhodných miestanch. V príbehu je spevák Anthony Kiedis, nachádazúci sa v hradnej veži. Jeho osobnosť je iná etapa a pomerne tmavá, keď v porovnaní s jeho viac energickickými vystúpeniami v ostatných videách. John Frusciante hrá na šnúre v dlhej chodbe, akoby hral na gitare. Flea je zavesený na elektrických drôtoch, akoby hral na basovej gitare. Chad Smith je hore na veži s rotujúcim stredovekými hodinami, ktoré slúžia ako jeho bicie.

Around the world (Album : Californication) Director : Stephane Sednaoui

Video je zvláštne a jedinečné svojim chaotickým viditeľným štýlom, pričom boli použité podobné viditeľné metódy od R.E.M.-Lotus. Video sa objavilo na MTV’s Making the Video.

Scar tissue (Album : Californication) Director : Stephane Sednaoui

Video sa začína snímkom ako John šoféruje hrdzavý vrak auta, v ktorom sa vezie celá skupina. Členovia sú zbytý, obviazaný. Video sa končí po emocionálnej stránke ako John predvádza svoje gitarové sólo v čase západu slnka, a nakoniec odhodí gitaru z auta.

 

Coffee shop (Album : One hot minute) Director : Gavin BowdenAeroplane (Album : One hot minute) Director : Gavin Bowden


 

My friends (Album : One hot minute) Director : Anton Corbjin

Videoklip je natočený v štúdiu, prevažne v čierno – bielom formáte striedavo z farebným, čo má aj za následok skvelé video. Tento videoklip vyšiel aj v zbierke videoklipov ktoré si môžete prezrieť na ich Greatest Hits and Videos.

Warped (Album : One hot minute) Director : Gavin Bowden


 

Soul to squeeze (Album : Coneheads O.S.T.) Director : Kevin Kerslake


 

Suck my kiss Album : Blood sugar sex magik Director : Gus Van Sant

Na videoklip bol použitý materiál z dokumentu Funky Monks.Video je v čierno-bielom formáte, prebieha v štúdiu, nahrávanie pesničiek.

Breaking the girl (Album : Blood sugar sex magik) Director : Stepane Sednaoui

Video bolo uvoľnené v 1992. Video zobrazuje ťažké experimentálne použitie žiarivými farbami, kde členovia sú v zaujímavých kostýmoch. Video je jedným z len dvoch videii, v ktorých účinkoval aj Arik Marshall (ktorý krátko pôsobil ako náhrada gitaristu Johna Fruscianteho). Žena vo videu je herečka Patricia Velásquez.

Under the bridge 2nd version (Album : Blood sugar sex magik) Director : Gus Van Sant

Videoklip Under the Bridge sa znova objavil, tentokrát v 2. verzii. Vo videu sú efekty, ktoré boli taktiež použité v predchádzajúcom videoklipe, aj niektoré snímky.

Under the bridge (Album : Blood sugar sex magik) Director : Gus Van Sant

Videoklip Under the Bridge je spomienka na bývalého gitaristu Hillela Slovaka, ktorý zomrel na predávkovanie heroínom. V klipe sú použité efekty ako napr. prekrývanie videii, videoklip v alternatívnej pohode sa dostal na najvyššie priečky mnohých rebríčkov a tak sa Red Hot Chili Peppers stali hviezdami.

Give it away (Album : Blood sugar sex magik) Director : Stepane Sednaoui

V tomto videoklipe režisér experimentoval z mnohými efektmi vertikálny rez obrazovky, prekrývanie videii, zobrazovanie videii v rôznych uhloch, rôzne svetelné efekty. Čiernobiele prevedenie videa je veľmi zaujímavé, a z pomocou efektov vytvára jedinečný obraz.

Show me your soul (Album : Pretty woman O.S.T) Director : Bill Stobaugh


 

Knock me down (Album : Mother`s milk) Director : Drew Carolan


 

Taste the Pain (Album : Mother`s milk) Director : Alex Winter/Tom Stern

Taste the Pain zobrazuje kapelu v štúdiu, ako bláznivo hrajú na svojich hudobných nástrojoch. Objavuje sa aj snímok kde Flea hrá na trubku.

Higher Ground (Album : Mother`s milk) Director : Drew Carolan/Bill Stobaugh


 

Fight like a brave (Album : The uplft mofo party plan) Director : Rick Dude


 

Behind the sun (Album : The uplift mofo party plan) Director : Charlie Paul

Videoklip je kreslený, pekne farebne vypracovaný, zobrazujúci pláž, slnko, delfínov. Vo videoklipe sa taktiež objavia členovia skupiny na svojich nástrojoch.

 

Jungle man (Album : Freaky styley) Director : Lindy Goetz/Ron Sedewick/Jim Hancock

Videoklip zobrazuje videá zo živých vystúpení skupiny.

 

Catholic school girls rule (Album : Freaky styley) Director : Rick Dude


 

True men don`t kill coyotes (Album : The Red Hot Chili Peppers) Director : Graeme Whistler